ЗАЕВ БИЛ ПОБЕДНИК КАКО ЃОКОВИЌ: За владиниот службеник и екс-новинар Коко Бојаровски лижење и крадење на туѓи пенкала е исто како освојување на Вимблдон

Поврзано

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

Јакимовски за „Атлантик“: Ако не умpaм од болeст, ќе умpaм од смеење

Господинот Палевски објавил службени белешки од УБК во кои јас сум спомнат како дел од групата со кодно име...

Стоилковски до Димитров: „Ники, ти ја разочара Македонија“

Ники вели нема правда доволно и апсолутно бил разочаран. Види Ники, баш ми е гајле за твојата лажна разочараност....

Владиниот пиар работи и кога не работи. Иако не му е работа да не засмејува за наши пари, ете, и тоа го работи. Поранешниот новинар, а сега раководител на тимот за комуникации, отчетност и транспарентност во Министерството за пропаганда на Роберт Поповски, Зоран Бојаровски, денеска си го спореди шефот со српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој се враќа на тениската сцена по падот во кариерата и го освои Вимблдон.

Паралелата е нејасна, но не се сомневаме дека владиниот пиар во најскоро време ќе ни објасни како тоа Заев е македонскиот Ѓоковиќ. Кога бил на врвот на кариерата, па паднал и еве сега се издигнува бакнувајќи го пенкалото на Столтенберг.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести