October 19, 2021, 4:55 pm

ЗАЕВ ВО СОБРАНИЕТО КОНЕЧНО ПРИЗНА: Референдумот не успеа, што правиме сега?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Заев денеска конечно се откажа од ставот дека референдумот бил успешен.

Откако во службен весник беше објавена одлуката на ДИК дека плебисцитот е неуспешен а вчера и професорот Фрчкоски призна дека бил под под стрес што народот бојкотирал денеска премиерот не можеше да продолжи со тезата дека победил на референдумот.

Заев денеска ги праша пратениците што да се прави сега но не доби одговор каков што очекуваше.

Latest News

Сајкоски до Заев: Да ги наречеш зло сите што не гласале за тебе само значи дека си отсутен од реалноста и бecкрупулозен во намерата...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски ја коментирапе изјавата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој ги оцрни сите...

More Articles Like This