ЗАЕВ ГИ АКТИВИРАШЕ БУГАРОФИЛИТЕ: Шарен платеник на Заев сакаше да испровоцира инцидент

  • August 9, 2016

Заев на терен испраќа провокатори и подгрева конфликти, а пред камера глуми загриженост…
Локалното население погодено од трагедијата денеска покажа дека валканите политички игри на СДСМ не им се потребни и дека Зоран Заев треба да си ги задржи за себе. Тие попладнево на провокаторите испратени од СДСМ им демонстрираа дека не им е местото таму, односно дека е крајно нечовечен обидот на Заев политички да поентира на сметка на нивната трагедија.
Додека месното население во Ченто се справува со последиците од невиденото невреме, партиските јуришници на Заев се обидуваат пред камерите да испровоцираат инциденти со разни дофрлувања и навреди. Лицето дојдено од сосем друг крај на земјава наместо да се обиде да им помагне на мештаните во континуитет провоцираше и навредуваше додека претставници на државните институции утврдуваа каде и како најприоритетно треба да се помогне.
Дрскоста на извршителите на наредбите на Заев беше толкава што, локалното население мораше и јавно да се конфронтира и да ги избрка провокаторите на Заев…

provokator infoamks
Дека станува збор за организирана провокација од страна на Зоран заев и СДСМ јасно говори фактот дека станува збор за Гоце Маркоски присутен на сите протести на таканаречената платеничка револуција организирана од СДСМ/Сорос/Усаид, член на ЦК на Левица.

[areni

 

Сите медиуми под контрола на СДСМ/Сорос/Усаид, оркестрирано почнаа да шират невистини дека станува збор за лице од обезбедувањето на Претседателот на ВМРО Никола Груевски, кое наводно нападнало некој од локалното население. истовремено целосно ја прикриваат вистината дека станува збор за провокатиор на СДСМ/Сорос/Усаид од Прилеп испратен да предизвикува проблеми, додека лицето кое му се спротистави е дел од локалната самоуправа кое секојдневно помага во справувањето со катастрофите.

12802800_10154004251242490_8092440680911928475_n
Провокаторот е познат активидт на СДСМ од Прилеп, а се одзива на името Гоце Маркоски, кој за ситна дневница од Заев, Сород или УСАИД се согласил да ја бламира државата пред меѓународните ТВ канали. Со ова Заев дефинитивно го допре дното на мизеријата, малограѓанштината, идиотизмот.

Претходно «
Следно »