ЗАЕВ ДЕНЕС СЕДНУВА НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА: Земање поткуп од стотици илјади евра од струмички бизнисмен

  • January 29, 2018

Премиерот Зоран Заев денеска треба да седне на обвинителна клупа за случајот Поткуп.

Судењето за примање поткуп од струмички бизнисмен продолжува денеска со нова судијка. Наместо Деана Груевска Илиевска која го судеше досега, но отиде во кривичниот оддел за полнолетни, се очекува предметот да го земе во свои раце нов судија.

Заев е обвинет за земање приближно 160 илјади евра од струмички бизнисмен.

Претходно «
Следно »