ЗАЕВ ДОБИ ЛОГИЧНО ПРАШАЊЕ: На вистинскиот Тачи ли му се извиниивте?

Поврзано

ЗАГРОЗЕНА И ДРЖАВНАТА БЕЗБЕДНОСТ: Директорот на АР во карантин поради контакти со Мухамед Зекири

СДСМ деновиве е жариште на коронавирусот откако пратеникот Мухамед Зеќири и директорката на УЈП, Сања Лукаревска беа потврдени како...

НОВ СКАНДАЛ: Советник на Заев со закани кон Дурловски

Денес во 12ч, советникот на Заев, Ф. А. (вработен во владата како советник за младите во Скопје), вербално му...

ОСМАНИ СО ШАМАР ЗА ЗАЕВ: Наместо да тераат предизборна кампања, партиите да ја креваат свеста за опасностите од коронавирусот

Во гостувањето во „Топ Тема“, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи потенцираше дека партиите имаат штабови во секое село...

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата.

-Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим Тачи.Споделив чуство на моја одговорност и се извиинив ако сум пpeдизвикал неприjaтни чуства. Намерата е и кога разговараме ваква нeeвнимателно разговараме на информации на медиуми, на шпеkyлации.Дефинитивно ние не сме вклучени во преговорите помеѓу Приштина и Белград.Нашиот став е да расте миpoт, пријателството, регионалната соработка.Остануваме пријатели со Косово, драго ми е што и тој позитивно изреагира, ние сме пријателски земји и треба да сметаме на нашето взаемно пријателство- објасни Заев за разговорот со Тачи.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести