Заев дeнecкa ќe ce вakциниpa

Поврзано

- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот ќе се вакцинира на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“, информираат од Владата.

Засега нема информации со која вакцина ќе се имунизира премиерот.

По вакцинирањето се предвидени изјави за медиумите пред влезот на спортската сала.

Latest News

Тешka сообраќајка кај Охрид, Романец и Молдавка со четирицикл излeтале од патот

На 16.06.2021 во 22.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Болницата „Св.Еразмо" во Охрид со тешки телесни...

More Articles Like This