August 10, 2020, 10:11 am

ЗАЕВ Е ГРДОТО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНИЈА, А НЕ ГРАЃАНИТЕ: Зоран Заев е срам за државата и за сите оние кои го положија животот за независна Македонија

Поврзано

Се „coголува“ Шар Планина

Шар планина секојдневно е се пооштетена поради сечата на дрва од страна на неодговорни граѓани. Активистите и здруженијата се...

Колку ја чини државата негyвaњeто на еден пaциeнт со „Koвид-19“?

„Од пациентот нула па се до почетокот на август вкупниот трошок на болничките услуги за сите пациенти хоспитализирани од...

Албанците од Бутел лyти на СДСМ, немaaт оствapeно нитy 1 процент од програмата

Месната заедница на село Љуботен утрово испрати писмо до градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски во кое помеѓу другото...
- Advertisement -

Македонците кои си ја сакаат државата и кои ги бранат националните интереси не се грдото лице на Македонија. Македонците кои не прифаќаат промена на Уставот и кои се противат на воведувањето на двојазичност на целата територија не се грдото лице на Македонија, истакна денеска на прес конференција Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ

ivica2

Во продолжение следува интегрален текст од прес конференцијата

Македонците кои не се согласуваат да се доселуваат и вработуваат Албанци во администрацијата во Струмица, Штип, Радовиш, Aеродром, Карпош, Центар и останатите општини и градови само заради обидот на аболицираниот Заев да освои некој глас повеќе, не се грдото лице на Македонија.

Грдото лице на Македонија е токму аболицираниот криминалец Зоран Заев. Тој е човекот кој предлагаше виткање на кичмата. Тој е човекот што на маса ги става највисоките национални интереси и заговара промени на Уставот на Република Македонија.

Грдото лице на Македонија е аболицираниот криминалец Зоран Заев кој ги навредува сопствените сограѓани, само за да им се додвори на гласачите Албанци.

Ваквото однесување на аболицираниот криминалец Зоран Заев е срам за државата и за сите оние кои го положија животот за независна Македонија во каква што ние денес живееме. Сега не е време за редефинирање на државата. Сега е време да му се каже збогум на аболицираниот криминалец Зоран Заев и неговата деструктивна, лицемерна и антидржавна политика.

Затоа ВМРО-ДПМНЕ бара масовна поддршка од граѓаните на 11-ти декември. Со освојување на 63 пратеници најавите на аболицираниот Зоран Заев за менување на Уставот и воведување на двојазичноста на целата територија ќе останат уште една срамна страница во историјата на СДСМ. Со освојување на 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ Република Македонија нема да се редефинира.

1 коментар

Latest News

Се „coголува“ Шар Планина

Шар планина секојдневно е се пооштетена поради сечата на дрва од страна на неодговорни граѓани. Активистите и здруженијата се...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто. Секој „редовен муштерија“ во...

Колку ја чини државата негyвaњeто на еден пaциeнт со „Koвид-19“?

„Од пациентот нула па се до почетокот на август вкупниот трошок на болничките услуги за сите пациенти хоспитализирани од Ковид – 19 достигна шест...

На легендарниот спортски новинар не му било дозволено да влезе на Градски

Доајенот на македонското спортско новинарство, кој сè уште е активен како новинар, легендарниот Зоран Михајлов, вчера не го пуштиле на Градскиот стадион во Скопје...

Апасиев се идентификуваше со Фидел Кастро

Димитар Апасиев, од политичката партија Левица која на изборите освои две пратенички места во Собранието на својот Фејсбук профил обајви статус во кој се...

More Articles Like This