ЗАЕВ Е НЕВИДЕН ЛАЖОВ: Пред два дена рече дека немал да носи, денес СДСМ со автобуси од Велес и Струмица носи луѓе во Скопје!

  • June 20, 2016

Зоран Заев и СДСМ иако најавија дека нема, сепак денеска полнат автобуси од другите градови за протестот кој од 19 часот треба да започне во Скопје, а кој опозицијата изминативе денови го најавува како масовен.
veles-1-640x360

Попладнево од Велес можеа да се забележат голем број на автобуси кои тргнуваат кон Скопје со цел да се приклучат на протестот организиран од СДСМ.

veles-3-640x480

Заев во петокот рече дека СДСМ немал аспирации да носел автобуси од цела Македонија, но првиот човек на СДСМ очигледно уште еднаш ја излажа јавноста.
veles-2-640x360

-СДСМ нема аспирации да носи автобуси од цела Македонија, изјави Заев во при гостувањето во емисијата „360 степени“ на Алсат

Претходно «
Следно »