February 28, 2021, 1:47 am

Заев е подготвен да ја плати секоја цена, ама тоа да го плати со туѓи синови и ќерки, и на туѓ грб само за да ја спacи својата кариера

Поврзано

Илија Димовски: Ни тpeбa peвoлyциja нa yмoт и љyбoв кoн тaткoвинaтa

Фантазиите и фикциите на политичката владејачка елита во Македонија во односите со Бугарија… Ни треба нова надворешна политика, нова...

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир...

Мицкоски: Уцeнeти лyѓe мopa дa пeaт кaкo штo им e кaжaнo

Уценети луѓе мора да пеат како што им е кажано – коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук. Постот на...
- Advertisement -

За да владините функционери и Заев обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, политички поделби и откажувања.Зоран Заев не е во можност себе си да си обезбеди иднина, а не пак на Македонија и народот, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Заев стана изолиран со платеници и клиентелисти во личната битка за задржување на фотелјата наместо битка за спасување на државата.

Заев е подготвен да ја плати секоја цена, ама тоа ако може да го плати со туѓи синови и ќерки, и на туѓ грб само за да ја спаси својата кариера, а таа кариера нему му обезбедува власт и пари.

За да владините функционери и Заев обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, November 28, 2020

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This