ЗАЕВ И БАКРАЧЕСКИ НА ИСТА МАСА: Екс-градоначалникот на Охрид и лидерот на СДСМ тераа ѓезме

  • April 5, 2018

Премиерот Зоран Заев и поранешниот градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Бакрачески, вечерва по полноќ се заедно во една позната кафеана во Скопје – покажува фотографијата до која стигна Лидер.


На истата забава присуствува и министерот за здравство Венко Филипче, како и  уште неколку други лица, претежно дами. Денеска е велики петок, најстрог празник во христијството во кој е прдвиден строг пост и време со семејството. По софрата на Заев и Бакрачески може да се забележи дека тие за велики петок и се омрсиле, и се напиле.

Инаку Никола Бакрачески од лични причини се откажа од кандидатурата за градоначалник на Охрид, која му беше понудена од неговата партија. Во јавноста долго постојат шпекулации дека Бакрачески ги изиграл ВМРО-ДПМНЕ со тоа што не се кандидираташе за нов мандат поради договор затворени затворени врати со Заев.

 

Претходно «
Следно »