ЗАЕВ И НЕГОВАТА ВЛАДА ПРОДОЛЖУВААТ ДА СЕ ПАЗАРАТ ЗА ИМЕТО:Османи утре ќе има средба со Коѕијас во Атина

  • January 8, 2018
  • Коментари

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утре ќе замине во работна посета на Атина.

„Во рамките на посетата Османи ќе има одвоени средби со Никос Коѕијас, министер за надворешни работи на Република Грција, како и со заменик-министерот за надворешни работи задолжен за европски прашања и меѓународни економски односи, Јоргос Катругалос„

Претходно «
Следно »