ЗАЕВ И СДС ПОЧНАА ДА ГИ ОТПЛАЌААТ ХИПОТЕКИТЕ: Надворешниот соработник на терористите од Диво Насеље, му се заблагодарија на Заев и Циц!

  • June 5, 2017
  • Коментари

СДС и Зоран Заев почнаа да ги отплаќаат хипотеките кон своите подржувачи од албанскиот електорат кои ги подржуваа терористите од ,,Диво Насеље”


Општина Куманово деновиве ја асфалтираше улицата на која што живее извесниот Беким Алиу. За јавноста овој човек е познат како близок пријател на Зоран Заев, за што говорат и фотографиите на неговиот профил. Сликани заедно со насмевка веднаш по крвавите борби на 11ти Мај.
Алиу за време на крвавите борби во Куманово, беше надворешен соработник на терористичката група и постојано објавуваше статуси на социјалните мрежи, со што директно ја нарушуваш нивната безбедност и ги откриваше позициите на македонските безбедносни сили.
Ова се само дел од статусите на социјалната мрежа фб :

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Сега во моментот се собрани кај ,,Голд хипермаркет” околу 50 луѓе од специјалната единица .
Алал да им е на тие мажи кои издржаа на сите тие специјалци, жими господ тешка војна војуваа, скоро 3 саати…

 

[/kopa_block_quote] Денеска Беким Алиу преку својот ,,Фејсбук”профил се заблагодари на градоначалникот на град Куманово Зоран Дамјановски -Циц и Зоран Заев,заради асфалтирањето на улицата каде што живее.


Додека Куманово тоне во смет, прав и неасфалтирани улици, загадено речно корито и диви депонии насекаде, вклучително и пред домот на актуелниот Министер за Внатрешни работи од Куманово, Оливер Спасовски, СДС и Заев почнаа да го обезбедуваат животот за своите верни гласачи, односно надворешните соработници на терористите ( ТИРАНИ ) .

Претходно «
Следно »