August 13, 2020, 9:20 am

ЗАЕВ КАПИТУЛИРАЛ ПРЕД МИЦКОСКИ: Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ го прогласи Мицкоски за побединик!

Поврзано

Милчин за диноcaypyсите на Шилегов: Ceлото гopи, бабата се чeшлa

Поранешниот прв човек на „Институт Отворено општество – Македонија“, режисерот Владимир Милчин, на социјалните мрежи ја коментира најавата на...

(Видео) Светот полyдyва: Бpyтaлно пpeтепа старец бидејќи ја праша девојка му зошто не носи маска

35 годишен маж бpyтално пpeтепа 72 годишен ветeран со инвaлидитет, откако ветеранот ја прашал девојката на нaиcлникот зошто не...

Аpcовски му го „плecна“ на Зaeв: Heмaш мнозинcтвo

-Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати...
- Advertisement -

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил истакна дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски по вчерашната лидерска средба делувал како победник. Тој повика власта да ја скрши опозицијата и да ја изгласа Државната Изборна Комисија, насила дури и по цена во процесот да го прекршат законот.

Поранешниот истакнат член на СДСМ вели дека иако сите го потценувале Мицкоски, тој извојувал победа со добивањето на пржинска влада. Во неговиот пост на Фејсбук јасно се гледа и стравот од кампањата која ВМРО-ДПМНЕ ќе ја води околу референдумот и евентуалните предвремени избори на кои ќе повикува опозицијата.

Во целата деструкција денес, Мицкоски ми делува како победник. Власта требаше да ги скрши макар кршејќи закон, да го истера ДИК на сила кога веќе опструираат.
Наместо тоа, Мицкоски на кој сите му се смееме си го доби тој хаосот наречен Пржински, и тоа лудило ќе треба да се повторува пред избори. Што добивме ние? Ништо, нови давачки за партиите, нови караници, нови поделби, нови можности наследниците на режимот утре уште повеќе да кочат и условуваат. Сега Мицкоски ќе си тера квазипатриотска кампања за референдумот, и ќе повикува на избори кога ќе му прдне на газот, напиша Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил.

Latest News

Kopoнавирусот се пpeнесува пpeку зaмpзнaта храна, пронajден на пилешки крилца увeзeни од Бразил

Примерок на смрзнати пилешки крилца увезен од Бразил во Кина е тестиран позитивен на коронавирус, соопштија денеска локалните власти...

Милчин за диноcaypyсите на Шилегов: Ceлото гopи, бабата се чeшлa

Поранешниот прв човек на „Институт Отворено општество – Македонија“, режисерот Владимир Милчин, на социјалните мрежи ја коментира најавата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Бабата на Бoлсoнаро пoчинa oд КОВИД-19

Бабата на првата дама на Бразил почина во средата одкако цел месец се бореше со вирусот. Марија Апарецида Фирмо Фереира, била баба на Мишел Болсонаро,...

Џафepи ја откажа седницата за избор на претседател на Собранието, денес доби внук

Претседавачот на конститутивната седница Талат Џафери денеска го откажа продолжението на седницата, на која требаше да се избере претседател на Собранието, поради тоа што...

Пeтминa пaтници од лeтoт Скопје-Тypкy во втopникoт пoзитивни на Koвид-19

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила,...

More Articles Like This