October 24, 2021, 8:00 am

Заев коментираше детали од иcтрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев коментираше детали од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница во која што изгореа 14 луѓе, со што призна дека е длабоко инволвиран во истата.
Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на телевизија Канал 5, меѓу другото, рече дека сака да ги знае сите детали од истрагата во врска со тетовската болница.
„Сакам да ги знам деталите од истрагата кои што, согласно вештачењето, согласно нашите вештаци потпомогнати, еве од Германците кои што понудија, а ние прифатиме да испорачаат експерти за помош, ќе ги кажат точните причини од што настанал пожарот, како тоа се случи, дали има слабости внатре, кој е одговорен за тие слабости, за да ги донесам одлуките“, рече Заев.

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...

More Articles Like This