ЗАЕВ НА ЛЕКЦИЈА КАЈ БРАНКО:Средба на двајцата гробари на Македонија

Поврзано

- Advertisement -

Сигурно се прашувате какви ли совети екс премиерот од редовите на СДСМ, Бранко Црвенковски му дели на актуелниот Зоран Заев, но имајќи го предвид минатото искуство на граѓаните со Црвенковски од ова не може да излезе ништо добро. Очигледно Заев е добар ученик па крадењето на државни пари како на Црвенковски и на него му оди од рака, а во распродажбата на државните и националните интереси, ученикот го надмина учителот.

Веројатно последната и најважната лекција која Заев треба да ја научи од Црвенковски е како најдобро да ги фалсификуваш изборните резултати, лекција која за Заев е неопходна во очи на престојниот референдум на 30-ти септември кои за Заев се да се биде или не. Но доколку граѓаните #Бојкотираат единствен совет кој Бранко ќе може да му го даде на Заев е како да го поминува времето во политичката пензија

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This