ЗАЕВ НА ПРИЕМ ВО БЕЛАТА КУЌА: „Инфомакс“ ексклузивно дознава – Зоран Заев поканет на состанок со Доналд Трамп во Вашингтон

Поврзано

(ВИДЕО) СТОИЛКОВСКИ: СДСМ е најголемиот кластер на кoрoнaвиpyc во државата, Зекири и Лукаревска се новите Цаца Билјановска

Најголемиот кластер во земјава е СДСМ. Нов пик имаше денес од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на...

СЕ СОБЛЕКЛА: Катица Јанева по долна облека влегла во Државен Завод за Ревизија

Поранешната јавна обвинитeлка Катица Јанева од Основниот Кpивичен Суд била спроведена во Државен Завод за Ревизија каде го нарушила...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопјани, тетовчани, кумановчани и штипјани во 4 дневен карантин?!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче...

Премиерот Зоран Заев во втората недела од ноември ќе има состанок со претседателот на САД Доналд Трамп, ексклузивно дознава „Инфомакс“ од извори во Стејт Департментот, и тоа веднаш по посетата на државниот секретар Мајк Помпео

 

Приемот на Заев во Белата Куќа најверојатно е договорен на Генералното Собрание на Обединетите Нации, а темите на разговорот засега, за „Инфомакс“ не ги откриваат, но со оглед на ситуацијата во која се наоѓа Македонија, најверојатно ќе се разговара за Преспанскиот договор и понатамошната интеграција на државата во НАТО.

Минатиот викенд во Македонија за прв пат по 18 години на македонска почва стапна американски државен секретар, а по Колин Пауел, Мајк Помпео беше вториот кој ја посети Македонија.

Претходно, владина делегација присуствуваше на ГС на ОН, а Зоран Заев со неговата сопруга Зорица во едно непристајно протоколарно издание присуствуваа на приемот организиран од Трамп.

Во текот на претседателската кампања во САД, СДСМ и Зоран Заев навиваа за против-кандидатката на Доналд Трамп, Хилари Клинтон.

Актуелно

ОФИЦИЈАЛНО: Скопјани, тетовчани, кумановчани и штипјани во 4 дневен карантин?!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче...

(Фото) НЕМА ПРАВДА, НЕМА МИР: Кичеец фотографиран како ужива во сонцето на охридското крајбрежје

Социјалните мрежи ги преплавија фотографии од второобвинетиот, веќе осуден за случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец. Еден од главните ликови во аферата од пред еден...

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА: Потврдени 101 нов случај на ковид-19 за едно деноноќие

Четворица пациенти починаа, а 101 нов случај на ковид-19 во Македониија регистира Министерството за здравство за едно деноноќие. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

ПАНИКА НА ИЛИНДЕНСКА: Вонреден состанок во Влада, можно е воведување на рестрикивни мерки

Во Влада се одржува вонреден состанок по неофицијалните сознанија дека бројката на новозаразени изнесува повеќе од 100 лица од кои 59 се од Скопје. Најголем...

АКО ЗА НЕШТО СЕ КРИВИ ГРАЃАНИТЕ, КРИВИ СЕ ШТО ВИ ВЕРУВАA!

Нова нормалност, се изнаслуша целата македонска јавност изминатите неколку недели откако се направија низа на погрешни чекори во справувањето со пандемијата на новиот коронавирус....

Повеќе вести