ЗАЕВ НЕМА ПЛАН ЗА РЕФОРМИ: Ако имаше, требаше сам себе да се гони за kpиминал

  • November 8, 2019

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил напиша:

Поминува трета недела од одлуката на Европскиот Совет да не определи датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. Заев се обидува да ја префрли винaта на други, неговите мегафони го нaпaѓaaт Претседателот Макрон и Франција.
Но вистината е една – Заев е виновен!

Трета недела Заев не излегува со план како да ја поправи ситуацијата. На сите ни е јасно дека се потребни две работи – силни реформи во клучните области, особено владеењето на правото, како и раздвојувањето од групата со Албанија.

План за реформи нема, зашто ако го има Заев треба сам себе да се гони за kpиминал.
План и барање за раздвојување од Албанија нема зашто така му ветил на Рама!

Македонија тоне! Заев е виновен!

Македонија тоне! Заев е виновен!Поминува трета недела од одлуката на Европскиот Совет да не определи датум за почеток…

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Freitag, 8. November 2019

Претходно «