Заев не може да се справи со кpизaтa, неговите експерименти скапо чинат

Поврзано

Заев цeлосно ја ykинува позицијата на Шекеринска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев планира целосно да ја укине позицијата заменик-претседател на партијата што во моментот ја извршува...

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

Први сме по cмpтнocт, последни по имyнизација: Албанската опозиција бара остaвки од Венко Филипче и Илир Хасани

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние...
- Advertisement -

Македонија поради лажната нормалност на Зоран Заев и СДСМ стана црн рекордер во регионот по смртност и заразеност од корона вирусот на милион жители. Поради нивната неспособност во Македонија никој веќе не знае дали сме во втор или трет бран, од проста причина што месец дена бројот на заразени секој ден е троцифрен, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

-Последните бројки говорат дека за едно деноноќие има 137 нови случаи и 10 починати. Црните бројки ближат до 10 илјади, што е 5 пати повеќе од прогнозите на Филипче додека неговата партија на терен вршеше предизборен поткуп. Ова што се случува е катастрофа и здравствена и економска. Премногу скапо чини неодговорната власт на Заев. Ниту граѓаните, ниту економијата нема сила да се справува со експериментите на Заев и СДСМ, бидејќи покажаа дека ниту знаат, ниту можат да се справуваат со целата криза. Секој живот и секое работно место е важно да се спаси и тоа може да се направи само ако Заев не е на власт во Македонија, стои во нивното соопштение до јавноста.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This