January 27, 2021, 5:13 pm

ЗАЕВ НУДИ ШВАЈЦАРСКИ МОДЕЛ НА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА: Со 63 пратеници ВМРО-ДПМНЕ може лесно да ја спречи поделбата на државата!

Поврзано

Kocтадинов во coлзи – СДCM во паниka, Гpyeвски стоел зад бojкотот

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец...

Kaквa peлeвaнтнocт имa пoпиc зa кoj влacтa вeќe ce дoгoвopилa, co чии peзyлтaти, бpojки и пpoцeнти вeќe jaвнo лицитиpaaт

Пописот кој што власта на Заев насилно сака да го истера е обична политичка операција, а не статистика. Самиот...

Проектот на Заев, Царовска мува не ја лази за проблемите на вкупно 37.000 ученици, основци и матуранти

Најпромовираниот проект на Зоран Заев, Мила Царовска, моментно на позиција министер – реформатор на образованието за потребите на Заев,...
- Advertisement -

СДСМ нуди националистичка реторика од албанска страна и швајцарски модел за федерално уредување. Вака аналитичарот Александар Пандов ја искоментира кампањата на опозицијата.

pandov-2-1

-Ако се постигне она што го бара ВМРО-ДПМНЕ за 63 пратеници, секако тежината на одлуките во преговарањето и носењето на одлуки ќе има голема улога. ВМРО-ДПМНЕ нуди инфраструктурни, здравствени и животни проекти, додека СДСМ нуди националистичка реторика, меѓутоа од албанска страна и швајцарски модел за федерално уредување. И Македонците и Албанците сакаат да живеат во унитарна Република Македонија. За мене најважно е егзистенционалното прашање, истакна Пандов од мобилното студио на ТВ НОВА од Тетово каде се очекува да започне митингот на Коалицијата за подобра Македонија.

Latest News

Сyдијkата Неделкова поднесе kpивична пријaва за тројца од cyдскиот совет

Во скопското Јавно обвинителство, во текот на вчерашниот ден, е поднесена кривична пријава која се однесува на актуелниот претсдател...

More Articles Like This