September 29, 2020, 11:30 am

ЗАЕВ ПОЧНА ДА ОДИ И ПОД ДНОТО:Очајниот Заев нарача притисоци и напади врз судот 

Поврзано

Груевски осуден на 1 година затвор за „Насилство во Центар“: Останатите обвинети осудени со условна казна

Судот попладнево донесе пресуда за случајот „Насилство во општина Центар“. Екс премиерот Никола Груевски доби највисока казна во времетрање...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во...

Ѓоргиев: За нас останува неприфатливо барањето Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател...
- Advertisement -

Очајниот опозициски лидер Зоран Заев нарача притисоци и напади врз Основниот суд Скопје 1, каде што треба да му се суди за случајот „Пуч“.

sud-3

Во текот на ноќта, хулиганите од платеничката револуција на СДСМ/Сорос го вандализираа и Основниот суд Скопје 1 каде што на Заев треба да му се суди за случајот „Пуч“, а хулиганите треба да одговараат за милионските штети кои ги направија со нивното дивеење.

sud-2

Од страна на судската полиција, утринава е пријавено дека од страна на булевар „Гоце Делчев“ е извршено оштетување на приземјето и првиот спрат од Основниот суд.

sud-1

Според информациите, во текот на денов ќе бидат прегледани снимките од безбедносниот видео надзор за утврдување на сторителите кои стојат зад најновиот вандалски чин во режија на СДСМ/Сорос.

Од Министерството за внатрешни работи за КУРИР го потврдуваат настанот.

-Пријавено е во 7:20 часот за судска полиција, дека од страна на булевар „Гоце Делчев“ било извршено оштетување, поточно фарбање со боја на приземјето и дел од првиот спрат на зградата на Основен суд Скопје 1, велат од МВР.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Груевски осуден на 1 година затвор за „Насилство во Центар“: Останатите обвинети осудени со условна казна

Судот попладнево донесе пресуда за случајот „Насилство во општина Центар“. Екс премиерот Никола Груевски доби највисока казна во времетрање...

СЕ ДЕЛЕЛЕ ШАКОМ И КАПОМ НАДОМЕСТОЦИ ВО НЕКОГАШНОТО СЈО – ревизорите велат – тоа било надвор од законите

Надоместоците кои се делеле во некогашното Специјално јавно обвинителство во периодот од 2015 до 2019 година, не биле во согласност со законоте. За жал,...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во 2013 година: https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

Ѓоргиев: За нас останува неприфатливо барањето Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот тим во Мешовитата...

Во живо: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Пресуда за ,,Насилство во општина Центар” https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

More Articles Like This