ЗАЕВ СИ ЗАМИНА НА ЗИМСКИ ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

  • January 10, 2018

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев од денеска е на одмор.

Како што информира владиниот портпарол Миле Бошњаковски, премиерот Заев е веќе во Италија каде ќе го користи зимскиот одмор до 17. овој месец.

Претходно «
Следно »