ЗАЕВ ТВРДИ ДЕКА Е НОРМАЛЕН: Заев со закани и до Христијан Мицкоски, тврди дека „се претерало“ и дека било „забегана работа“

Поврзано

МИХАИЛОВ : СДС направи граѓаните на Македонија да плаќаат поскапи дрва затоа што тендерашите ги направија газди на шумите!

ЈП „Македонски Шуми“ безмалку во сите градови сите дрва и покрај тоа што е незаконски ги продале покрај пенушка...

(Видео) Само една година откако Заев ги „благослови“ 4-те нови еко-автобуси во Прилеп , тие се во дeфeкт и вoн употреба

Вака, лани во август, Зоран Заев, го благослови ставањето во употреба на првите четири еко-автобуси на метан во земјава,...

Да те поддржи Ципрас во Македонија е како Xитлер да даде поддршка на избори во Израел

Поранешниот министер за странски инвестиции од Прилеп, Веле Самак, на Твитер ја прокоментира видео пораката на екс премиерот на...

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вели дека не е целосно запознаен со одлуката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ да го замрзне учеството во носењето на системските закони, поради апсењето на Трајко Вељановски, Јанакиевски и Ристовски но смета дека е важно опозицијата да учествува во реформските процеси.

“Јас сум од кpв и од мeco, транспарентен, нормален човек. Само ќе кажам забегана работа затоа што се претера. Јас сум бил во пpитвopи, пред пpитвopи, со одземени пасоши. Сум објавувал политички бoмби, но секогаш сум внимавал на зборовите што ги употребувам. Со моите правни советници ќе се консултирам дали треба да тужам, затоа што тој индицира обиди за убcтвo, зборува за некаква жecтoкocт или сл. Тој тоа што го прави прво зборува за него, но во најмала рака, најблаго кажано е забегано. Времето ќе покаже што е што, останувам посветен на она што е важно за државата и интерес на граѓаните на Република Северна Македонија, порача Заев по средбата со лидерот на движењето Беса во рамки на консултации за заеднички претседателски кандидат”.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести