October 20, 2021, 6:23 pm

Заев тврди: Литовски самиот не сакал да му биде продолжен договорот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања, во однос на смената на член на Мешовитата македонско-бугарска историска комисија, рече дека како што бил информиран од Османи, на членот Александар Литовски му завршувал договорот и самиот не сакал да го продолжи.

-Ослободеното место министерот Османи заедно во консултации со другите членови на Комисијата, да даде предлог на нов член на Комисијата. Во оваа комисија се сериозни, врвни експерти по историја и веруваме комплетно во нивната определба и им даваме комплетно целосна поддршка бидејки таа е нивната уога, на експертски и професионален начин не политички начин да ги решаваат работите, рече премиерот.

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...

More Articles Like This