Заев: ФФМ треба да го промени името според договорот од Преспа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во „Топ Тема“ на телевизија Телма изјави дека Фудбалската федерација на Македонија треба да го промени своето име според „Преспанскиот договор“.

Според него, Куќата на фудбалот примила пари од Агенцијата за млади и спорт на име на младинските репрезентации, па затоа ФФМ мора да ги почитува уставот и законите во државата и да го промени името, вели Заев.

Latest News

(Фото) Имаме на што да се гopдееме: Maкедонката Џена ocвои мeдaл за Kaнада во coфтбол

Завчера беше навистина успешен спорт за Македонците на Олимпијадата во Токио.Покрај Дејан Георгиевски во теквондо кој освои сребро, уште...

More Articles Like This