ЗАЕВ ЈА „ЗАЛИ“ СЕВЕРНА: Зоран Заев славеше со функционерите на ДУИ во кабинетот на Талат

Поврзано

(Фото) КАДЕ, АКО НЕ ВО ЧАИР: Фудбал под рефлектори среде – полициски час

Чаир е вистинска атракција кога е во прашање играњето фудбал за време на полициски час! Вечерва на Фејсбук-страницата „Ултрас-тифо.нет“ повторно...

МАРКОСКИ ЗА ИГОР ДУРЛОВСКИ: Тој остави траг во нашата понова историја

Читам по интернет луѓето, функционерите од владеачката партија СДС користат и се однесуваат со понизeн лош вокабулар под секое...

KOВАЧКИ: Нас ни го ограничија движењето, а тие цело време во кампања

Ни го ограничија движењето, а тие цело време се во кампања. Од поделба на зејтин, шеќер и брашно како...

Откако во Собранието беа изгласани уставните измени, премиерот Зоран Заев славеше со функционерите на ДУИ.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести