ЗАЕВ ЈА ЗАПОЧНА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈАТА ВО ТЕТОВО: Активисти на СДСМ делат флаери на Албански јазик во Тетово!

  • December 8, 2016
  • Коментари

Опозицискиот лидер Зоран Заев покрај во Дебар, од денеска федерализацијата ја спроведува и во Тетово.

eden-1-640x1138

 

Aктивисти на СДСМ денеска на пазарот во Тетово и по сите кафулиња ги делат овие летоци на албански јазик.dva-1

Претходно «
Следно »