ЗАЕВ ЈА КОРИСТИ ВЛАСТА ЗА ШИРЕЊЕ НА БИЗНИСОТ:Семејството Заеви преку државни ресурси од ден во ден го зголемуваат своето богатство

Поврзано

Чулев од Струмица – Наредниот период ќе се гледаме често овде

Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и...

ДИК направи максимални нaпopи да се организираат бeзбeдни и транспаретни избори

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски на два дена пред почетокот на тридневното гласање за предвремените парламентарни избори...

(Видео) Не пиеме нафта, да им ставиме крај на лагите

„Не пиеме нафта“. Ова е насловот на видеото во кое јасно се покажува како Заев манипулира со своите поддржувачи....

Зоран Заев потврди дека преку Владата доделил концесија на фирмата „Тотал инжинеринг” која е во сопственост на неговиот брат Вице Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Семејството Заеви  преку државни ресурси од ден во ден го зголемуваат своето богатство. Јавноста е сведок дека фирмата „Тотал Инжинеринг“ пред само две недели, или поточно на 24 април добива концесија за експлотација на минерални суровини на локација во село Дукатино, општина Василево. Оваа концесија ја добива од Владата на предводена од Зоран Заев. Уште поскандалозно е што самиот Заев јавно кажа дека фирмата „Тотал инжинеринг“ ја продала целата механизација. Јавноста ја интересира како планираат Заеви да вршат ископ во наредните 30 години без механизација? Заев е фатен повторно во лага. Исто како што беа фатени струмичките камиони на Вице во РЕК Битола или давањето земјиште во кругот на струмичката касарна преку посредник, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека овие низа скандали покажуваат каков е односот на Зоран Заев кон државата.

-Власта за Зоран Заев и неговото семејство, претставува само алатка за ширење на нивните бизниси. Република Македонија не е лична сопственост на семејството Заеви. Зоран Заев мора што поскоро да си замине. Граѓаните заслужуваат подобро, наведуваат од партијата.

Актуелно

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Повеќе вести