ЗАЕВ ЌЕ ГИ ОБЕШТЕТУВА ОСУДЕНИТЕ ЗА СОПОТ: Дали ова е најава за ослободување на тepopистите од Диво Насеље и случајот ,,Монструм”?!

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Денеска се одржува првата седница за надомест на обвинетите во случајот “Сопот”. Граѓанскиот суд во Скопје ги прифати доказите на одбраната за неправедно осудените во овој случај. На следната седница на дневен ред ќе бидат сведочењата на оштетените во овој случај. Следната седница е закажана за 21 февруари 2019 година.

Да потсетиме дека дел од Тиранската платформа со која Заев дојде на власт беа токму ослободителните пресуди за овие три случаи меѓу кои еден од нив беше токму случајот ,,Сопот”. Во овој случај судот донесе ослободителна пресуда, додека процесот за случајот ,,Монструм” започна од ново.

Единствен случај во кој нема напредок засега соогласно барањата и условите поставени во Тиранската платформа е случајот ,,Диво Насеље”. Сепак може да се забележи дека разрешницата за процесот е значително успорена со оглед на фактот што рочишта за случајот има се поретко. Граѓаните и самите знаат како течеа рочиштата за случајот со огромно полициско присуство хеликоптери и специјалци, слика која одамна ја немаме забележано пред судот во Скопје.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести