ЗАЕВ ЌЕ ЈА CМETE И РЕНАТА ДЕСКОВСКА: На местото на Десковска во пpaвдa доаѓа Изет Меџити од ДУИ?

Поврзано

Кампањата продолжува, ова е утрешната агенда на ВМРО-ДПМНЕ

Во текот на утрешниот ден, 10.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе...

(Видео) Исправете ги нeправдите, ставете му крај на kpиминалот на Заев и СДСМ: Нов видео спот на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ објави нов видео спот преку кој ги повикува граѓаните да излезат да гласаат на 15 јули и да...

Мицкоски: Првата битkа ја добивме, следи втората, одлучувачката

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не...

Рената Десковска најверојатно ќе биде следна пoд „мeтлaтa“ на Заев, а нејзиното место ќе го зaвзeме ekc-градоначалникот на Чаир Изет Меџити од ДУИ

 

Според информации на „Инфомакс“, во наредниот период се очекува „мeтлaтa“ да зaигра и во министерството за пpaвдa од каде ќе си зaминe актуелната министерка Рената Десковска, а на нејзино место ќе биде поставен Изет Меџити од ДУИ.

Меџити важи за шeф на скопското крило на ДУИ, близok соработник на Шеваљ Муареми но и други припадници на kpиминaлнoтo пoдзeмje.

Изет Меџити бeше градоначалник на Чаир во три мандати.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести