October 28, 2021, 6:37 am

Заев: 8 Сeптeмври, Дeнoт нa нeзaвиcноста е eдeн oд најсветите и најсветлите дaтyми од историјата на Ceвepнa Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев нагласи дека 8 Септември, Денот на независноста, е еден од најсветите и најсветлите датуми од историјата на Македонија.

„Во јубилејот 30 години независност е собрана нашата историја, нашите надежи, нашите сеќавања, нашите остварени стремежи.

Почитувани Македонци, Албанци, Турци, Срби, Роми, Власи, Бошњаци… Почитувани Бугари, Хрвати, Црногорци и сите други, нека ни е честит јубилејот – 30 години независност. Нека ни се вековити самостојноста и државата.

Да живее Република Северна Македонија!“, вели Заев во објавата на Фејсбук.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This