October 24, 2021, 2:54 am

Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5.
Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка за трагедијата во Тетово, му рече на Мицкоски дека е нервозен, на што следуваше одговор од Мицкоски дека е вознемирен бидејќи 14 човечки животи го изгубија животот а тој се уште не ги прифаќа оставките
Вознемирен сум, 14 луѓе починаа, изгореа живи, како нема да бидам вознемирен? Вие нели сте вознемирен, го праша Мицкоски.
14 луѓе живи гореа, а вие не чувствувате одговорност, 14 луѓе живи гореа и вие не ги прифаќате оставките на тие кои што се најодговорни. Епа јас не знам што повеќе, потенцираше Мицкоски.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This