ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА СЕКОЈДНЕВНО СЕ ЗГОЛЕМУВА: Денес граѓаните од 21 град ќе кажат ДА за унитарност

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА продолжува со мирните протести. Денеска во 21 град, граѓаните ќе кажат ДА за унитарна Македонија и НЕ за двојазичност, кантонизација, промена на Устав, знаме, државен грб…

skopje2-740x494

-Браво за сите граѓани, велат од иницијативата За заедничка Македонија.

Распоред за деветиот ден, вторник 07.03.2017

1. Скопје-17ч
2. Прилеп-18ч
3. Куманово-18ч
4. Штип-18ч
5. Кичево-18ч
6. Битола-17ч
7. Струмица-17ч
8. Охрид-17ч
9. Велес- 17ч
10. Кочани- 17ч
11. Кавадарци-17ч
12. Неготино-17ч
13. Свети Николе-18ч
14. Делчево-17ч
15. Гевгелија-17ч
16. Крива Паланка-17ч
17. Ресен-18.30ч
18. Радовиш-17ч
19. Пробиштип-18ч
20. Берово-17ч
21. Валандово-17

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This