October 23, 2021, 9:14 am

Заедно против цензурата: Инфомакс отсега и на најбезбедната апликација „Телеграм“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради фактот што одредени апликации можат да разменат податоци со Фејсбук, луѓето се повеќе се во потрага по нови независни платформи за допишување. Ако не сакате да Ве “шпионираат“ Телеграм е вистинската апликација за Вас.

Од неодамна, Корисник на Телеграм стана и Инфомакс.мк.

Toa e најсигурниот и најбрзиот јавен канал за допишување, кој доведе до голем скок на бројот на корисници на Телеграм, кој на почетокот на оваа година, за само 72 часа забележа нови 25 милиони корисници.

Апликацијата Телеграм направена е со цел во прв план да бидат слободата на говорот и приватноста на корисникот.Уште една специфичност на Телеграм, која се разви во последната фаза се Телеграм групите, односно каналите, на кои луѓето се собираат околу одредени теми и затоа луѓето почнаа да ја користат оваа апликација, не само за допишување и комуникација туку и како социјална мрежа.

Од компанијата истакнуваат дека Телеграм не е наменет за донесување на приход, како и тоа дека нема да има платени огласи, ниту ќе прифаќаат инвеститори, целта им е слобода и разменување на мислење.

Телеграм е на популарност токму поради политиката на приватност-секој разговар е шифриран, дури и апликацијата за размена на пораки кои ги хостираат сервери не можат да ги прочита никој од страна.

Затоа, отсега „Инфомакс“ ќе можете да го следите и на апликацијата „Телеграм“, а таму ќе ги добивате вестите први, пред да бидат објавени официјално.

Во Телеграм групата на „Инфомакс“ ќе добивате и ексклузивен пристап до снимки и фотографии кои нема да може да ги најдете на друго место.

Затоа, придружете ни се во заедничката борба за вистината на следниот линк:

Инфомакс на Телеграм, кликни тука да се приклучиш!

Latest News

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев...

More Articles Like This