Заедно сме во оваа биткa за да не дозволиме да изгacнe и последната иcкpa нaдeж за Македонија

Поврзано

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците...

Заев и СДСМ го иcцицaa народот, нивниот лyкcyз граѓаните го плaќaaт со последниот денар

СДСМ преку РКЕ удира по џебот на граѓаните. Чекаа да поминат изборите па да ја донесат одлуката, која ја...
- Advertisement -

Кандидатот за пратеник и носител на ИЕ 1 на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, се сретна со носителот и кандидатот за пратеник на ИЕ 5, Игор Дурловски на доручек за да разговараат за обновите на Македонија. Таа вети дека достоинството на Македонија ќе и се врати и ќе се стави крај на изгубеното.

Силјановска на својот фејсбук профил напиша:

„На границата меѓу изборна единица 1 и изборна единица 5 на едно прекрасно место во недопрената македонска природа долж реката Треска, се сретнавме со Игор Дурловски на доручек.

Македонија многу ни дала нам, сега е време ние да и вратиме нејзе.

Игор е еден од нашите најголеми културни амбасадори. Македонија ја претставувал секаде по светот, во најубаво светло.

Голем домољубец што е најважно.

Заедно сме во оваа битка за да не дозволиме да изгасне и последната искра надеж за Македонија. Да го вратиме изгубеното и да создадеме ново! Да го обновиме нашиот заеднички дом!

Ова е последна шанса за сите нас и за Македонија! Или ќе ја обновиме Македонија и ќе си го вратиме назад достоинството или ќе бидеме сведоци на конечниот крај.

Јас и Игор ве повикуваме на 15-ти јули да заокружиме 14 и заедно да ја исправиме Македонија“, напиша Силјановска.

На границата меѓу изборна единица 1 и изборна единица 5 на едно прекрасно место во недопрената македонска природа долж…

Julkaissut Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Lauantaina 11. heinäkuuta 2020

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This