ЗАКАЖАНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА: Заев закажа лидерска средба – утре во 13 часот во Клуб на пратеници

  • May 18, 2018

Премиерот Зоран Заев, пред малку најави дека утре во 13 часот, во Клубот на пратениците во Скопје, ќе се одржи лидерска средба на која ќе информира за последните детали од преговорите за името.

© AP Photo/ Darko Vojinovic

Заев рече дека предлогот што го предал до грчката страна бил прифатлив и за премиерот на Грција, Ципрас.

Претходно «
Следно »