ЗАКАЖАНА НОВА СРЕДБА KAСАМИ -ЗАЕВ: Имаат закажано нова средба на која се очекува да се дојде до решение

  • January 11, 2019

Лидерот на едно од крилата на БЕСА, Биљал Касами и премиерот, Зоран Заев, за утринава имаат закажано нова средба на која се очекува да се дојде до решение како би се одблокирал процесот за уставни измени во Собранието. Генералниот секретар на БЕСА на Касами, Аријанит Хоџа, изјави вчера за Тв21 дека тоа што е дискутабилно е во делот на уставниот закон што го регулира државјанството.

Претходно «
Следно »