ЗАПАЛЕНО МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Грците го запалија Македонското знаме во Солун!

  • January 21, 2018
  • Коментари

На денешните протести кои се одржаа во Солун, против името Македонија беше запалено Македонското знаме- објави грчкиот портал Thestival.Og

Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“, „Тргнете ги рацете од Македонија“, „Името е нашата душа“ илјадници Грци се собраа во центарот на Солун на протестот за „одбрана на името„

Претходно «
Следно »