ЗАПОЧНА НEBPЕМЕТО ВО МАКЕДОНИЈА: Еве на кои места врне и грми

  • August 14, 2019

Оваа вечер и ноќ нашата територија ќе биде под влијание на cyдир на двете воздушни маси (многу посвежата од север и значително потоплата од југ). Во ваква ситуација на повеќе места ќе се развива нестабилна облачност која ќе биде проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Невремето веќе започна во дел од градовите.

Ова се моменталните температури:

Претходно «
Следно »