ЗАПОЧНА РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА БИЛЕТИ ЗА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА: Тука можете да си резервирате билет за најголемиот спортски спектакл!

Поврзано

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада...

(Видео) Тpaмп cтpaвyва од aтeнтaт – „Ме гледате за пocледен пат“

Забелешките на претседателот Трамп за време на говорот предизвикаа шпекулации откако тој се осврна на тоа дека има многу...

Саудијците и го свртea гpбoт на Америка, заедно со Кина развиваат нуклeapно opyжје?

Кога станува збор за сојузниците на Америка на Блискиот исток, Вашингтон долго време „гледаше на друга страна“ додека тие...
- Advertisement -

Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август ќе се одржи на арената „Филип Втори“ во Скопје, дефинитивно е најголемиот спортски настан, што ја преокупира македонската јавност. Секој сака во живо да го следи мечот меѓу Манчестер јунајтед, како победник во Лигата на Европа, и првакот во Лигата на шампионите, кој ќе биде одлучен на 3 јуни во Кардиф, меѓу Реал Мадрид и Јувентус.

uefa-super-cup-dark

Отпочна и резервацијата на билети за овој мегаспектакл. Засега, само може да се резервира бројот на посакуваните билети на еден од сајтовите што се бави со препродажба на билети од големи настани, но тоа не значи и дека веќе сте завршиле работа за онлајн купување на скапоцената влезница. По ова ќе треба да бидете дополнително контактирани, и да ви биде дадена информација за точната цена на влезниците, и рокот за плаќање…

Онлајн продажбата на билетите на УЕФА ќе започне дури откако ќе се одигра финалето во Лигата на шампионите, а УЕФА дополнително ќе го најави точниот датум.

Засега, може да се резервираат билети на следниот линк…

http://uefafinaltickets.com/football-en/supercup-uefa-en/

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Европа се подготвува за пeкoлeн викенд – Тeмпeрaтуpитe повторно ќе сoбoрувaaт рекорди, еве што не очекува во Македонија

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат...

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада денес сосема се менува наративот...

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата експлозија во Бејрут, која целосно...

Зaбоpaвeтe на „Виз Ер“ во наредните 5 месеци – Еве ја нивната одлука за cуcпeндиpaњe на летовите

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

More Articles Like This