ЗАПОЧНА РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА БИЛЕТИ ЗА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА: Тука можете да си резервирате билет за најголемиот спортски спектакл!

  • May 26, 2017
  • Коментари

Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август ќе се одржи на арената „Филип Втори“ во Скопје, дефинитивно е најголемиот спортски настан, што ја преокупира македонската јавност. Секој сака во живо да го следи мечот меѓу Манчестер јунајтед, како победник во Лигата на Европа, и првакот во Лигата на шампионите, кој ќе биде одлучен на 3 јуни во Кардиф, меѓу Реал Мадрид и Јувентус.

uefa-super-cup-dark

Отпочна и резервацијата на билети за овој мегаспектакл. Засега, само може да се резервира бројот на посакуваните билети на еден од сајтовите што се бави со препродажба на билети од големи настани, но тоа не значи и дека веќе сте завршиле работа за онлајн купување на скапоцената влезница. По ова ќе треба да бидете дополнително контактирани, и да ви биде дадена информација за точната цена на влезниците, и рокот за плаќање…

Онлајн продажбата на билетите на УЕФА ќе започне дури откако ќе се одигра финалето во Лигата на шампионите, а УЕФА дополнително ќе го најави точниот датум.

Засега, може да се резервираат билети на следниот линк…

http://uefafinaltickets.com/football-en/supercup-uefa-en/

Претходно «
Следно »