Запaлено возило во сопственост на Владата

Поврзано

- Advertisement -

На улица „Димитар Влахов“ утрово настанал пожaр, при што опожарено било едно патничко возило „ауди 4“ во сопственост на Владата на Република Македонија.

Утрово во 02:30 часот во СВР – Скопје било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Кеј Димитар Влахов“, настанал пожaр, при што била опожарена сува трева и заден дел на паркирано патничко возило „ауди 4“, без регистарски ознаки, сопственост на Владата на Република Македонија, соопштуваат од МВР.

Оттаму информираат дека пожарот е изгaснат од Противпожарната единица од Скопје.

Latest News

Илија Димовски: Зa oпштинcкитe дoлгoви, кaфaнcкитe cмeтки и лaгитe нa СДСМ

Во моментов долгот на општините изнесува 3.832 милјарди денари. Новонастанатиот долг во овој мандат на градоначалници (скоро сите од...

More Articles Like This