„Зар је важно да л’ се пева или пјева“ кога Лепа Брена направи светски спектакл во Скопје (фото)

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена по повод 35 години кариера вчеравечер (15.02.2018) одржа спектакуларен концерт во ВИП Арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Брена на сцената се спушти од плафонот на импровизирана ѕвезда, а настапот го започна со песната „Болиш и не пролазиш“.

Целиот концерт беше проследен со перформанси, танцувачи, а на сцената на Брена и се придружи и најдобриот скопски хор Света Злата Мегленска.
За време на концертот се пресоблече во четири модни комбинации, а нејзините фанови од 7 до 77 ги пееја нејзините песни.

Вистинска атмосфера настана кога фолк дивата започна да ги пее нејзините стари песни меѓу кои „Миле воли диско“, „Чачак“, „Удри мујо“, „Чик погоди“, „Ја немам други дом“, „Пожели сречу другима“…

Фолк дивата пееше на микфрон кој нејзиниот сопруг и го купи за нејзиниот роденден, а таа е единствена балканска ѕвезда која го поседува.

На крајот од концертот, Брена се заблагодари на своите соработници, на своите фанови и на сите оние што ја следат.
„Драги мои пријатели, ви благодарам за оваа прекрасна вечер. Им благодарам на моите соработници, на моите фанови кои поминуваат неколку стотици километри за да дојдат. Ве сакам, ве обожовам“ изјави Брена која исто така го покани својот сопругот Боба Живојиновиќ да се појави на сцената.

„Морам да ви кажам дека Боба дојде директно од Мајами. Кога дозна дека ќе пеам во Скопје, одлучи директно да слета во Скопје бидеќи тука некогаш играл најдобри натпревари во тенис. Ајде Бобо кога можам јас, можеш и ти“ изјави Брена и нејзиниот сопруг се појави на сцената и ја бакна во знак да поддршка.

На крајот, пејачката најави нови песни и нови изненадувања за нејзината публика.
ИЗВОР:ВИСТИНА.МК

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести