Засилување во Вардар, полски репрезентативец стана дел од македонскиот шампион

Поврзано

Македонските таеквондисти на посебен начин го одбележаа Илинден

Македонската таеквондо федерација во моментов е на летен потготвителен тренинг камп во Охрид каде што учествуваат 50сетина репрезентативци од...

Ибрахимовиќ останува во Милан

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ е подготвен да остане во Милан, објави „Corriere della Sera“. Италијанскиот клуб ќе му понуди на Швеѓанецот...

(Видео) „Баба ми е во кoмa, а вие се шегувате – Нoceтe си ги глyпaвитe мacки“

Популарниот босански кошаркар во НБА-лигата, Јусуф Нуркиќ со мислите е далеку од Флорида затоа што за живот се бори...
- Advertisement -

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, објави клубот на својот официјален Facebook профил.

Валчак игра на позицијата пивот и на 29-ти месецов ќе наполни 28 години. Доаѓа од германскиот второлигаш Либеке каде настапуваше во изминативе две сезони. Претходно има играно за Маси Есон, Кјелце, Погоњ и Грањск.

Со македонскиот шампион Полјакот потпиша двегодишен договор, а ќе го носи дресот со бројот 7.

Патрик беше дел од репрезентацијата на Полска на Светското првенство во 2017 година во Франција кога Полјаците завршија на 17. место. Не беше дел од ЕУРО 2020. Полска доби вајлд-карта за настап на Мундијалот наредната година во Египет, па Валчак со добри игри во вардаровиот дрес ќе се надева на повик.

Latest News

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8,...

Eкcплицитнo фото: Рита Ора тoплec на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци...

Мицкоски: Државата ја втурнувaaт во цpвeната зoнa на пpeзадолженocт, дoлгoт дocтигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави која ги прекина летните одмори....

More Articles Like This