ЗАТВОРЕНИЦИ СЕ РАЗВОЗУВАЛЕ СО ВОЗИЛО НА „АЛФИТЕ“: Поранешен затвореник се возел со возило на „Алфи“ и легитимирал граѓани!

Поврзано

МАКЕДОНИЈА ВРАТЕНА НА ЦРНАТА ЛИСТА: Црна Гора повторно зaбрани влез на македонски државјани во земјата

Црногорскиот Институт за јавно здравје го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку...

(Видео) ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА: Повици за Џиxад кај велешката Црна џамија

Група верници од исламска вероисповед пpoтестираше пред велешката Црна џамија, против, како што велат, навредите упатени кон Алах, искажани...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ТАСЕВСКИ: „Директоре“, се срамите ли од пpитисoкот го вршевте на луѓе на кои не можевте да им најдете дамка во работењето

„Господине" Тасевски, во историјата на МВР, досега единствен директор на БЈБ кој не излегол јавно да проговори за работењето...

Поранешен затвореник и неформален шеф на кампања на кандидатот на СДСМ за општина Петровец, се возел со возило на единица „Алфи“ во Катланово и вршел претрес на возила на симпатизери и гласачи на ВМРО-ДПМНЕ според списоците кои СДСМ ги доби од т.н. реформатори на партијата.

Поранешниот затвореник кој се вози и претставува како „Алфа“, и им се заканува и ги тормози граѓаните кои СДСМ процениле дека треба да се деморализираат и уплашат за да не гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, е само еден од стотиците вакви примери низ целата држава.

Се повеќе и повеќе граѓани сведочат дека многу поранешни и сегашни затвореници им се јавувале по телефони за да ги заплашат и обесхрабрат да работат на терен за ВМРО-ДПМНЕ и да не гласаат за партијата.

Сето ова резултираше со страв кај голем дел од населението кое традиционално гласа за ВМРО-ДПМНЕ и на 15 октомври сметајќи дека партијата е пред сигурна победа, реши да не влегува во конфликт со криминалците поддржани од власта на СДСМ и остана дома.

Токму поради изборниот резултат кој е производ на безбројни притисоци, закани и поткуп, се очекува масовно излегување на поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ во вториот круг и освојување на победата во сите општини во кои има втор круг на гласање.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести