ЗАТВОРЕНО КАФУЛЕТО „БРОЗ“: УЈП со асистенција на полицијата го затвори кафулето „Броз“

Поврзано

Во Кратово до 9 часот гласале 6,32 отсто, а во Ранковце 7,51 отсто од избирачите

Излезеноста во Општина Кратово до 9 часот изнесува 6,32 отсто од обработени 19 од вкупно 37 избирачки места, информира...

Без вода дел од корисниците во Маџари

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека од 10:15 без вода ќе останат корисниците од улица „Маџари 2“ и дел...

Делови од повеќе скопски општини во следните два дена без cтpујa

Безнапонска состојба за ден 16.07.2020 година (четврток) и 17.07.2020 година (петок) Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 16.07.2020...
- Advertisement -

Од УЈП информираа дека поради нерегистрирање на готовинскиот промет и неиздавање на фискални сметки бил времено затворен кафе барот „Броз“. И покрај забраната, објектот продолжил со работа, по што денеска бил затворен со асистенција на полицијата.

 

Поради утврдени неправилности во деловниот објект, односно нерегистрирање на готовинскиот промет и неиздавање на фискални сметки, донесено е времено решение со кое на даночниот обврзник му се забранува вршење на дејност во деловната просторија и изречена е глоба за сторен прекршок согласно Законот за регистрирање на готовинските плаќања“, соопштија од УЈП.

1 коментар

Latest News

Шуто Оризари со најмала излезност во Скопје

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 19 часот. Истата изнесува 45.74 проценти, досега правото...

Во Велес излезност од 48,28 отсто, Општина Градско и Општина Чашка со нешто повеќе

Од вкупно 45 989 гласачи регистрирани на Единствениот избирачки список до 19 часот гласале 48,28 отсто или 22 203 гласачи на 84 избирачки места...

Неготино со 63 отсто одзив до 19 часот, Демир Капија 62,31, Росоман 59,5 и Кавадарци 56,5

Според податоците на општинските изборни комисии до 19 часот излезноста на денешните предвремени парламентарни избори во Неготино изнесува 63 отсто, во Демир Капија 62,31,...

Во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од избирачите

На денешните вонредни парламентарни избори во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од вкупно 81.488 регистрирани лица со право на глас. Во Битола и...

До 19:00 часот во Дебар гласале 38, во Центар Жупа 19,9 отсто од вкупниот број гласачи

Во општините Дебар и Центар Жупа, кои се дел од петтата изборна единица, до 19:00 часот на вонредните парламентарни избори своето право на глас...

More Articles Like This