ЗАТВОРЕН И „ДЕЖА ВУ“: Зоран Заев и СДС затвараат локали затоа што имале шеќерчиња со логото на општина Аеродром!

Поврзано

(Видео) Секогаш ќе останам на цртата на Бутел и Македонија

Прекрасен народен собир на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, енергија која ветува голема историска победа за Македонија на 15 јули, порача...

Силјановска Давкова разговараше со младите

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова денес разговараше за темите кои ги мачат младите...

Муцунски: Се обврзуваме да направиме посебни напори и да вложиме дополнителни средства во најдобра можна едукација на лица со попрeченост

Имав прилика денеска да им ја посочам дел од проектите кои ги предвидуваме со обновата на Здружението на глуви...

Еден од најпознатите локали во општинта Аердором и секако во Скопје, ДежаВу денеска е посетен од финансиската полиција и УЈП, два локали веќе се затворени во Аеродром, а и двата исто како и ДежаВу имаат шеќерчиња со логото.

Граѓаните гласно коментираат дека ова што го прави новата Влада предводена од Зоран Заев е срамота, тие велат  дека трите најпознати локали во општината се затворени бидејќи имаат шеќерчиња со логото на општината.

Граѓани излегоа и со реакции на социјалните мрежи.

Фејсбук статус на групата „Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ“

Финaнсискa пoлицијa и УЈП влезени вo „ДежaВу“? Се спремa ли зaтвoрaње нa уште еден лoкaл, преубаво кaтче вo Аерoдрoм, штo служи шеќерчињa сo лoгoтo нa Oпштинaтa?

Дoјде “живoт” вo Аерoдрoм!

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести