Затвopeник пронајден мpтов во затвopoт Идризово

На 02.08.2021 во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од Куманово. Лекар констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.