Затоа ли ги криеја?: Секретарката на Рашковски една од тајните хонорарци на Владата која зема 38 000 денари

Поврзано

СПМ: „Caмo ниe и миниcтepoт Спасовски знaeмe кoлкy мнoгy пocтигнaвмe“

Синдикатот на полицијата во Македонија (СПМ) денеска прославува една година постоење. Колку и дали постигнавме нешто? Постигнавме, многу стварно многу… Единствено...

Иницијатива на Темелков: Македонците од Македонија и од светот да го купат македонското земјиште што Заев го продава за 0,25 евра

Боби Темелков, Претседател на Светскиот Македонски Конгрес упати апел доо Македонците од дијаспората да се обединат и да го...

Туск по разговорот со Мицкоски: Владејачката партија да соработува со опозицијата, да се засили бopбaта пpoтив kopупцијата и да има независен cyдски систем

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денес оствари телефонски разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Како што објави Туск,...
- Advertisement -

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, открива дека секретарката на Драги Рашковски е една од тајните хонорарци на Владата која зeма хонорар од дури 38 000 денари.

„38.000 хонорар за Ивана Митрова, инаку блиска на Драги Рашковски?
Ајде нека бидат транспарентни до крај, дали е ова истата Ивана Митрова што беше секретарка на Драги Рашковски додека беше Генерален секретар на Влада?
Затоа ли ги криевте?
Што треба да се направи за хонорар од 38.000 денари месечно бре? 38.000? Да се биде близок до ТендеРашко? Па, текстилките од Штип што работат кај помагачот на СДСМ плата добија 2 (ДВА) денари!
Ех бре социјалдемократи, се загубивте потонати во буџетот.
Уште еднаш, 38.000 месечен хонорар за Ивана Митрова, инаку блиска на Драги Рашковски?“, напиша на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

 

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This