ЗАТОА ШТО ДРУГИТЕ ЧЛЕНОВИ НА СДС НЕ СЕ ДОСТОЈНИ: Непотизмот во СДС ги преминува сите граници, синот на Фрчко кандидат за советник во Центар

Поврзано

ИЗБОРИ НА ЕСЕН: ДУИ се за избори кои би се одржале во редовен термин на есен

Избори или на 5-ти јули или редовен термин на есен, дециден е во ова Бујар Османи кој вечерва во...

ДАЛИ НЕКОЈ Е НАД ЗАКОНИТЕ : Рашковски и во Струмица повторно без маска на лицето!

Анонимни читатели денеска ни испратија неколку фотографии на кои се гледа дека генералниот секретар на владата Драги Рашковски е...

ЗА ВЛАСТ ГИ ЖPTВУВА И СВОИТЕ: Пола партија му е во кapaнтин, а Заев бара избори

Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името Факти на денот: 1.Заев...

Скандалите од СДСМ никако да стивнат. Се чини дека лицата кои имаат најголеми изгледи за скандалозно однесување добиваат функција во СДСМ. Јон Фрчкоски, синот на поранешниот министер во владите на СДСM Љубомир Фрчкоски, се најде на советничката листа на СДСМ во општина Центар.

Додека неговиот татко го навредуваше и омаловажуваше сопствениот народ во своите колумни, Јон Фрчкоски доби работно место како „Оператор на паркинзи“ во Паркинзи на општина Центар, јавно претпријатие кое од страна на Андреј Жерновски и директорот Саша Богдановиќ целосно беше претворено во партиска фирма на СДСМ каде синовите и ќерките на функционерите добиваат плати од буџетот.

 

Многубројни скандали на Јон Фрчкоски во јавноста не беа пречка да стане дел од советничката листа на која по правило треба да се најдат интелектуалци кои ќе работат за развој на општината. Фрчкоски Јуниор е познат по неговите голишави слики на кои е во прегратка со друго голишаво момче и кон навредите кон пратеничката Солза Грчева, нарекувајќи ја “шугава“ и „гнида“ на својот Facebook профил.

Јавноста веќе полна да го искажува својот револт и незадоволство преку социјалните мрежи. Очигледно младината на Македонија не сака да биде водена од промискуитетни личности со скандалозно минато.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести