October 28, 2020, 3:34 pm

Затуроска до новите пратеници: Бидете достоинствени, непоткупливи, цврсти и свои, секогаш подготвени да одговорите на сите предизвици

Поврзано

Мицкоски со апeл до власта да се оcлободат бремените жени од работа

Поради високата загaденост на воздухот, паралелно со пaндемијата на Ковид, апелирам бремените жени да се оcлободат од работа и...

(Фото) „Без пожарникари не можеме, без Шилегов едвај чекаме“: Вријaт социјалните мрежи по изјавите на Шилегов за пожарникарите

Скопските пожарникари со најава за нови пpoтeсти, градоначалникот Петре Шилегов со зakaна дека ќе распише оглас и дека ќе...

(Фото) Милошоски: : Македонија речиси е на врвот според стапката на cмртнocт од коронавирус во Европа

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук објави многу загрижувачки податоци за КОВИД -19. -Многу зaгрижувачки податоци за Ковид19,...
- Advertisement -

Собраниската конститутивна седница помина и денес се верифицираа мандатите на новоизбраните пратеници. Цврсто верувам дека новите пратеници, во овој мандат, ќе изнајдат соодветни механизми за издигнување на пратеничката функција и поставување на пиедестал кој и законски и припаѓа, недозволувајќи да биде деградирана институцијата пратеник преку низа невистини и инструменти за поткусурување и омаловажување, порача Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Да бидеш народен избраник е повеќе од доверба и огромен аманет, затоа еден искрен апел до новите пратеници: Бидете достоинствени, непоткупливи, бидете цврсти и свои, секогаш подготвени да одговорите на сите предизвици кои, верувајте, никогаш не се лесни туку напротив се многу тешки и непредвидливи. Ви посакувам спокоен мандат со многу одлуки кои ќе бидат во прилог на сите граѓани на Република Македонија и во насока на зачувување на нејзините нишани во целост, порача таа.

Latest News

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа...

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест се испитале неговите контакти. Од...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р...

Нacтaвник пoзитивeн нa Koвид-19 изoлиpa кoлeгa и 22 yчeници во Кавадарци, зaбoлeни и тpи мeдицинcки лицa

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски,...

Ги нeмa co мeceци и гoдини: Coлзи во сeмeјcтвaтa нa 93 иcчeзнaти coгpaѓaни

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во струмичкото село...

More Articles Like This