ЗА ВЛАКНО ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ: Група провокатори од СДС вчера сакале да направат инцидент на митингот во Кавадарци!

  • September 28, 2017
  • Коментари

Почна предизборната кампања за локалните изброи во октомври и како што се предвидуваше СДСМ почна со закани, кршење на штабови и престрелки. Како што се дознава, на кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ му беше вперен пиштол во глава исто така  искршени се и  штабови на ВМРО ДМПНЕ .

Имено, според информациите СДСМ злоупотребува службени возила за партиски цели што е против Изборниот законик. Понатаму, на синоќешниот митинг во Кавадарци за влакно бил избегнат инцидент на кој СДСМ испратил група на провокатори кои свиркале и ги навредувале граѓаните кои биле дојдени на митингот.

Исто така, во центарот на Кичево вчера било пукано на носител на листа на независни кандидати, а повреден бил и неговиот шеф на кабинет.

Од ВМРО ДПМНЕ реагираат и велат дека СДСМ го активира подземјето пред изборите со ослободување на криминалци.

Очигледно е дека СДСМ планираат црни сценарија со оглед на тоа дека ВМРО ДПМНЕ има голема поддршка од граѓаните  пред локалните избори.

Паниката на Зоран Заев е очигледна од тоа што МВР  брутално се користи како алатка за заплашување и влијаење врз граѓаните пред локалните избори.

Претходно «
Следно »