September 30, 2020, 1:30 am

ЗА ВЛАКНО ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ: Група провокатори од СДС вчера сакале да направат инцидент на митингот во Кавадарци!

Поврзано

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта...

Мицкоски до Лупевска: Пpoблемот е што наместо да збориме за дебAkлот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ зaгуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што...

Мицкоски: Не се проблeм зakоните, суштината е како се прeминуваат зaконите

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за процесот на интеграција кој и...
- Advertisement -

Почна предизборната кампања за локалните изброи во октомври и како што се предвидуваше СДСМ почна со закани, кршење на штабови и престрелки. Како што се дознава, на кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ му беше вперен пиштол во глава исто така  искршени се и  штабови на ВМРО ДМПНЕ .

Имено, според информациите СДСМ злоупотребува службени возила за партиски цели што е против Изборниот законик. Понатаму, на синоќешниот митинг во Кавадарци за влакно бил избегнат инцидент на кој СДСМ испратил група на провокатори кои свиркале и ги навредувале граѓаните кои биле дојдени на митингот.

Исто така, во центарот на Кичево вчера било пукано на носител на листа на независни кандидати, а повреден бил и неговиот шеф на кабинет.

Од ВМРО ДПМНЕ реагираат и велат дека СДСМ го активира подземјето пред изборите со ослободување на криминалци.

Очигледно е дека СДСМ планираат црни сценарија со оглед на тоа дека ВМРО ДПМНЕ има голема поддршка од граѓаните  пред локалните избори.

Паниката на Зоран Заев е очигледна од тоа што МВР  брутално се користи како алатка за заплашување и влијаење врз граѓаните пред локалните избори.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This